Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna
" Różowa wstążeczka w Urzędzie Gminy Grodziec" Drukuj E-mail

Image W dniu 14 października 2015 r. konińskie Amazonki podczas spotkania informacyjno-edukacyjnego dotyczącego profilaktyki raka piersi zachęcały mieszkanki gminy do regularnych badań profilaktycznych i prowadzenia zdrowego stylu życia. Prezentację multimedialną połączoną z warsztatami samobadania piersi przeprowadziła p. Zofia Mac - Prezes Konińskiego Klubu „Amazonki”. W spotkaniu uczestniczyło 14 pań, które z uwagą wysłuchały prelekcji. 

ImageW/w akcja była realizacją zadania publicznego pod hasłem „ Coś dla ciała, coś dla ducha” – promowanie postaw prozdrowotnych wśród Amazonek i mieszkanek Powiatu Konińskiego. Zachęcamy wszystkie panie do regularnego samobadania piersi i korzystania z bezpłatnych mammografii.   Najbliższe badanie dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat odbędzie się 5 listopada br. Mammografię przeprowadzi Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów „ Open”.

Zapisy pod numerami telefonów: 61 8557528, 61 8513077, 800160168.

Turniej dziewcząt o puchar Starosty i nagrodę Wójta Gminy Grodziec Drukuj E-mail

Image22 września br.siedem drużyn dziewcząt szkół podstawowych walczyło w piłkarskim turnieju zorganizowanym po raz XIV przez Uczniowski Klub Sportowy w Lipicach. Po emocjonującej walce wygrała drużyna Szkoły Podstawowej  w Białobłotach. Drugie miejsce wywalczył zespół z Grodźca, a trzecie zawodniczki z Lipic. Królem strzelców z dorobkiem 8 bramek została Ewelina Jaroszewska z UKS Lipice, a najlepszą bramkarką  Sara Wawrocka  ze szkoły w Białobłotach.

Czytaj całość...
Dzień Pieczonego Ziemniaka - 26 września 2015 r. Drukuj E-mail

ImageW minioną sobotę świętowaliśmy w Królikowie Dzień Pieczonego Ziemniaka. Impreza zorganizowana przez sołectwa:  Królików i Królików Czwarty przy współudziale Gminy Grodziec była okazją do wspólnego biesiadowania i integracji lokalnej społeczności.  Przepysznych potraw z ziemiakiem w roli głównej i innych specjałów kulinarnych  można było skosztować na stoiskach      przygotowanych     przez     panie

Imagedziałające w ramach KGW. Do degustacji zapraszały:  aktywne kulinarnie „Wielołęczanki”, przedstawiciele  Stowarzyszenia Klubu Seniora „Ale Babki Grodzieszczanki”, oraz mieszkańcy Królikowa i Królikowa Czwartego.Również Stowarzyszenie „ Koło Kobiet” z siedzibą w Biskupicach   włączyło się do udziału w festynie poprzez przekazanie swoich potraw. Na scenie wystąpiła Parafialna Orkiestra Dęta z Królikowa pod batutą Piotra Bartosika. 


ImageWiele niezapomnianych emocji dostarczyły  uczestnikom festynu  konkursy i zabawy prowadzone przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Królikowie. Były konkurencje zarówno dla najmłodszych  jak i dla dorosłych. Wykonanie „ziemniaczka cudaczka”,   zawody w zbieraniu ziemniaków na czas  czy skoki we workach  nie sprawiły najmłodszym  uczestnikom żadnego problemu i wprowadziły wszystkich w dobry nastrój.


ImageMęską rywalizację w przeciąganiu liny przez drużyny współorganizatorów festynu  publiczność  przyjęła  z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem.  W konkursach nagrodzeni zostali  oczywiście wszyscy, bo liczy  się dobra zabawa. Dzieci bawiły się na darmowych  zjeżdżalniach i dmuchańcach. Wieczorem można było ogrzać się przy ognisku, skosztować pieczonej kiełbaski  i bawić się do rana. 
GALERIA FOTOGRAFII

Kolejny mecz PIASTA Drukuj E-mail

ImageW trzeciej kolejce konińskiej B-klasy Piast Grodziec przegrał na własnym boisku z LZS Mirek Adamów 2-4. Niedzielne spotkanie jak zwykle przyciągnęło na trybuny sporą liczbę sympatyków amatorskiej piłki. W tym momencie PIAST zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów. Za tydzień  o godzinie 13:00 czeka drużynę arcytrudny pojedynek. Piast zagra u siebie z liderem tabeli - Wartą Rumin. Serdecznie zapraszamy kibiców na stadion i trzymamy kciuki! 
                                                    
TYLKO PIAST!

V Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu Drukuj E-mail

        12-13 września br. kobiety z  Kół Gospodyń Wiejskich  uczestniczyły  w V Ogólnopolskim Zjeździe Kół Gospodyń i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich. Gminę Grodziec podczas jarmarku kulturowego  reprezentowały Wielołęczanki – aktywne kulinarnie  panie z miejscowości Wielołęka. Nasze reprezentantki wzięły udział w Przeglądzie Rękodzieła Artystycznego oraz konkursie „ Na potrawy i ciasta z mlekiem”. Za uczestnictwo w konkursach otrzymały dyplomy i podziękowania.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 339
Aktualnie jest 8 gości online

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange