Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna
Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem w grodzieckiej książnicy Drukuj E-mail

Image15 marca czytelników Biblioteki Publicznej w Grodźcu odwiedził autor pełnych optymizmu i humoru książek dla dzieci i młodzieży – MARCIN PAŁASZ. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. II i  III ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu. Pisarz opowiadał o swoim dzieciństwie i dziwnych pomysłach, którymi wzbudzał przerażenie otoczenia, a których skutki były najczęściej dalekie od zamierzonych. Wspominał także o pracy w agencji reklamowej, w trakcie której napisał swoją pierwszą książkę „Opowieści z Krainy Potworów”, namiętności do książek i wreszcie jak doszło do tego, że został pisarzem oraz skąd czerpie pomysły na nowe książki.

ImageNa spotkaniu panowała pogodna, wesoła atmosfera. Autor przytaczał śmieszne anegdoty ze swojego życia oraz jego bliskich np. zabawna opowieść o kichnięciu jego taty. Dzieci były zachwycone tym spotkaniem. Marcin Pałasz bardzo często opowiadając o książkach, wspominał swój dom rodzinny, rodziców oraz dziadków, którzy mieli ogromny wpływ na to jakim jest człowiekiem. Pisarz chętnie udzielał dzieciom wielu cennych rad życiowych. Podczas spotkania nie zabrakło także słów refleksji na temat miejsca książki w życiu młodych ludzi. Nasz gość zachęcał wszystkich do czytania książek. Jak sam stwierdził, pisze po to by rozśmieszyć czytelników, żeby przynieść im radość a jednocześnie pokazać, że czytanie w XXI wieku może być naprawdę fajną i cenną rozrywką.  Uczestnicy spotkania ośmieleni naturalnym, przyjaznym sposobem bycia autora zadawali mu wiele pytań, na które wyczerpująco odpowiadał.

ImageNa zakończenie autor z uśmiechem na twarzy i wielką chęcią składał dedykacje i autografy, a dzieci z żalem opuszczały bibliotekę.
Spotkanie autorskie w BP zrealizowano w ramach projektu „Czytaj książki. Zostań molem” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

GALERIA FOTOGRAFII

< Poprzedni   Następny >
Aktualnie jest 11 gości online

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange