Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna
28.02.2012r.- "Dzień warzywno - owocowy" w ZS w Grodźcu Drukuj E-mail

Image 28 lutego 2012 roku w hali sportowej Zespołu  Szkół w Grodźcu odbył się „Dzień warzywno – owocowy”, którego głównym celem było promowanie idei zdrowego odżywiania w środowisku lokalnym. W spotkaniu wzięli udział: uczniowie klas I – III, przedszkolaki, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy i sponsorzy. Organizatorami warzywno – owocowej zabawy była klasa IIa SP w Grodźcu.   ImageUczniowie przygotowali przedstawienie o nierozważnym i łakomym Kubusiu Puchatku, zabawy muzyczno – ruchowe, piosenki, zagadki, zadania, prezentację multimedialną, odtworzyli film o przyrządzaniu domowego soku oraz mądre  rady doktora Zdrówko . Uczestnicy w trakcie zabawy dowiedzieli się co to jest porcja, poznali właściwości i grupy kolorystyczne warzyw i owoców. Mogli dotknąć, powąchać, spróbować smacznych owoców, warzyw, soków, przetworów owocowych i przepysznych warzywnych kanapek przygotowanych przez mamę Oliwii i panie kucharki.

ImageW efekcie  wspólnej zabawy  powstała kolorowa piramida zdrowego żywienia i plakaty będące odzwierciedleniem zdobytych podczas spotkania wiadomości. Na koniec każde dziecko otrzymało jabłko i soczek. Dzieci opuszczały salę z uśmiechniętymi minami i pełnymi brzuszkami.


Image Dzień warzywno – owocowy był „ owocny”  dzięki pomocy wielu osób. Serdeczne podziękowania klasa IIa i jej opiekunki: p. Mirosława Nowakowska i p. Danuta Kusiak składają: Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Grodźcu, pani  Joannie Zawodniej – kierownikowi supermarketu „Leśna Polana”, państwu Ewelinie i Maciejowi Kwiryngom–właścicielom sklepu „Markens”, p. Agnieszce Janiak, p. Wiesławie Urbaniak i p. Joannie Klijewskiej-Dziubek za pomoc finansową i rzeczową oraz zaangażowanie w organizację dnia.

Image Organizatorzy dziękują również rodzicom dzieci z klasy IIa, p. Robertowi Rybickiemu, który nagrywał spotkanie, pracownikom socjalnym i uczniom obsługującym sprzęt nagłaśniający za ciężką pracę i wyrozumiałość. Warto dodać, że klasa IIa  bierze udział w ogólnopolskim Konkursie „ Piję sok przez cały rok”. Trzymajcie za nich kciuki!

GALERIA FOTOGRAFII

< Poprzedni   Następny >
Aktualnie jest 12 gości online

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange