Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna arrow Gminne jednostki organizacyjne arrow Oświata arrow Zespół Szkół w Grodźcu
Zespół Szkół w Grodźcu Drukuj E-mail

ImageZespół Szkół w Grodźcu
Plac Ks. Abp B. Dąbrowskiego 4
62-580 Grodziec
tel. 063/248 54 20
e- mail:

www.zsgrodziec.edupage.org
Dyrektor mgr Krzysztof Wegner


     Dyrektorem Zespołu Szkół w Grodźcu jest Krzysztof Wegner, a wicedyrektorem Anna Dobropolska.

      Obecnie w szkole uczy się 418 uczniów  (223 w Szkole Podstawowej oraz 195 w Gimnazjum) w  21 oddziałach (12 w Szkole Podstawowej oraz 9 w Gimnazjum). Kadrę pedagogiczną stanowi 39 nauczycieli, w tym: 2 kontraktowych, 10 mianowanych oraz 27 dyplomowanych. 

        W klasach I-VI Szkoły Podstawowej realizowany jest język angielski, a w klasach I-III Gimnazjum – język angielski i język niemiecki. Szkoła umożliwia swoim uczniom rozwój zainteresowań i wzbogacanie wiedzy dzięki dodatkowym zajęciom. Mogą oni uczęszczać na: koło wiedzy o Unii Europejskiej, chór szkolny, zajęcia rozwijające z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, biologii, geografii, chemii, fizyki, matematyki oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego, języka angielskiego, biologii, chemii
i matematyki.

        W ramach współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego w Koninie szkoła wzięła udział w projektach:

- Rozwój praktycznych umiejętności uczniów gimnazjów subregionu konińskiego -   2009/2010,
- Gimnazjalna Akademia Nauk - 2010/2011, 2011/2012,
- Uniwersytet Gimnazjalisty - 2012/2013.

        Uczniowie godnie reprezentują szkołę w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.   

        Szkoła posiada dwie nowoczesne pracownie komputerowe oraz cztery tablice interaktywne. W szkolnej bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Uczniowie, oczekując na zajęcia, mogą przebywać w świetlicy szkolnej.  Stołówka szkolna jest miejscem, w którym dzieci i młodzież szkolna mogą zjeść smaczne obiady. Uczniowie korzystają także z hali sportowej, siłowni, stadionu i kompleksu boisk sportowych ORLIK. W szkole działają Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum oraz drużyna ZHP.

        Zespół Szkół w Grodźcu wychodzi z różnymi inicjatywami służącymi integracji społeczności szkolnej i lokalnego środowiska. W naszą tradycję wpisały się takie imprezy jak: ślubowanie klas pierwszych, Święto Niepodległości, opłatek wigilijny, pasowanie na czytelnika, zabawa choinkowa, Dzień Kobiet, Gimnazjalia i Festiwal Piosenki,  Dzień Promocji Talentów, Dzień Ziemi, Dzień Dziecka i inne. 

        Zespół Szkół w Grodźcu jest szkołą bezpieczną i przyjazną uczniom. W 2004 r. otrzymał tytuł Szkołyz klasą, w 2008 r. – Przyjaznej szkoły, a w 2014 r. Uczestniczy w programie Lepsza Szkoła. Gimnazjum zdobyło tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Od 2012 r. bierze udział w kampanii Cała Polska czyta dzieciom, realizując program Szkoła Czytająca, a od 2013 r. realizuje program Szkoła Promująca Zdrowie. Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej dołączyły do Klubu Bezpiecznego Puchatka.

 

< Poprzedni   Następny >

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange