Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna
Orszak Trzech Króli w Grodźcu Drukuj E-mail

              Image

       W środę, 6 stycznia br. już po raz trzeci ulicami Grodźca przeszedł  Orszak Trzech Króli. Jest  to barwny pochód z udziałem publiczności obrazujący pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka. Orszak był wspaniałą okazją do wspólnego kolędowania w rodzinnej atmosferze. Przed uroczystą mszą św. uczestnicy otrzymali naklejki z logo Orszaku, koronę i śpiewnik, aby w tym dniu mogli wspólnie śpiewać kolędy idąc z kościoła pw. św. Wojciecha w Grodźcu do Nadleśnictwa Grodziec. Liturgię mszy św. uświetnił śpiew Chóru Męskiego z Grodźca.

                Image

Uczestnikom  pochodu przewodzili Trzej Królowie. Za nimi tłumnie  podążyli mieszkańcy gminy, a wśród nich anioły i pastuszkowie. W  Nadleśnictwie  Grodziec mali królowie złożyli dary dla Dzieciątka Jezus. Jasełka przygotowane przez Panią Beatę Andrzejewską we współpracy z nauczycielami Społecznej  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipicach przedstawiły dzieci z tejże placówki. Na zakończenie zebrani mogli posilić się smaczną zalewajką przygotowaną przez panie pracujące w stołówce Zespołu Szkół w Grodźcu. Było zimno, ale dzięki uprzejmości władz Nadleśnictwa Grodziec, które udostępniły stołówkę, każdy ogrzał się  przy zupce.

                Image

Głównym organizatorem Orszaku była Fundacja Orszak Trzech Króli, a  jego inicjatorem w Grodźcu był proboszcz parafii  ks. dr Władysław Piechota, który podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystego przemarszu. Szczególne podziękowania skierował do dzieci i nauczycieli Społecznej Szkoły Podstawowej w Lipicach, Wójta Gminy Grodziec - Anny Andrzejewskiej za włączenie się w akcję i ufundowanie gorącej zupy, paniom ze stołówki ZS w Grodźcu za jej przygotowanie, panom, którzy wcieli się w rolę  Króli: Przewodniczącemu Rady Gminy Grodziec – Mariuszowi Woźniakowi i Panu Władysławowi Kowalskiemu, Panu Błażejowi Nowickiemu, który był św. Mikołajem, władzom Nadleśnictwa Grodziec, koordynatorowi uroczystości Annie Dobropolskiej – Wicedyrektor Zespołu Szkół w Grodźcu oraz wszystkim uczestnikom pochodu.    

GALERIA FOTOGRAFII

< Poprzedni   Następny >
Aktualnie jest 18 gości online

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange