Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna
Nowe komputery w naszej bibliotece. "Kraszewski 2015". Drukuj E-mail

                                Image
Kończący się 2015 rok obfitował w wiele pozytywnych wydarzeń. Dzięki pracy i życzliwości wielu osób udało nam się zrealizować  kilka zamierzonych projektów.  Jednym z nich najbardziej spektakularnym jest  projekt pod nazwą " CYFROWA BIBLIOTEKA W GRODŹCU”,  na  który  Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec  otrzymała środki z Instytutu Książki w wysokości 17.510 zł.  Dofinansowanie dotyczy programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015” realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jego strategicznym  celem jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez ich wyposażenie   w nowoczesny sprzęt komputerowy  umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online.
Należy podkreślić, że  do programu aplikowało ponad 860 bibliotek z całego kraju. Tym większa nasza radość i duma , że grodziecka biblioteka znalazła się w gronie 135 szczęśliwców. W ramach programu zakupiono  5 nowych zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem.Trzy z nich przeznaczone są dla użytkowników biblioteki, natomiast  dwa posłużą do elektronicznego opracowania całości zbiorów i przeglądania  zasobów poprzez katalog on-line dostępny na stronie internetowej www.grodziec.pl .  Ponadto zakupiony laptop posłuży również do uatrakcyjniania przeróżnych spotkań organizowanych dla czytelników w bibliotece.

Mamy nadzieję, że nowy sprzęt komputerowy służył będzie jeszcze efektywniejszemu zdobywaniu wiedzy przez naszych czytelników oraz ułatwi miłośnikom książek dostęp do księgozbioru, a biblioteka stanie się lokalnym centrum informacji naukowej. 
                                                                                                    
Zapraszamy do odwiedzania i bezpłatnego korzystania z naszej oferty.

Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

< Poprzedni   Następny >
Aktualnie jest 17 gości online

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange