Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna
40-LECIE NADANIA IMIENIA M. DĄBROWSKIEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W GRODŹCU Drukuj E-mail

Image26 października br. minęło 40 lat od momentu nadania Szkole Podstawowej w Grodźcu imienia M. Dąbrowskiej. Tego wydarzenia nie mogło zabraknąć w kalendarzu uroczystości szkolnych. Wzięli w nim udział: przedstawiciele władz samorządowych  gminy Grodziec, kustosz Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie, dyrektorzy szkół bliźniaczych im. Marii Dąbrowskiej z Kuchar Kościelnych i Russowa wraz z pocztami sztandarowymi, dyrektorzy szkół i przedszkola z terenu gminy Grodziec, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły,

Imageprzedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, pracownicy administracyjno-obsługowi,  absolwenci oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.  Obchody rozpoczęto mszą świętą odprawioną przez ks. kan. dr. Władysława Piechotę w kościele parafialnym pw. Świętego Wojciecha w Grodźcu. Następnie uczestnicy jubileuszu udali się do hali sportowej przy Zespole Szkół w Grodźcu, aby wspólnie powrócić pamięcią  do 26 października 1975 roku.

ImageUroczystość rozpoczęła wicedyrektor szkoły pani Anna Dobropolska, a gości powitał dyrektor pan Krzysztof Wegner, który w swoim przemówieniu przypomniał wartości, którymi kierowała się Maria Dąbrowska oraz nawiązał do historii szkoły. W dalszej części głos zabrali zaproszeni goście, dostarczając zgromadzonym wielu wzruszeń i emocji. Przypomnieli wydarzenia, w których sami uczestniczyli oraz życzyli dalszego rozwoju. Ważnym elementem była także prezentacja multimedialna przedstawiająca historię szkoły od jej początków aż do dziś. Po części oficjalnej nadszedł czas na pokaz wokalnych i aktorskich talentów uczniów. Ciekawym punktem programu był wywiad z Marią Dąbrowską, w postać której wcieliła się jedna z uczennic.

ImageWidzowie mogli przeżyć patriotyczne dylematy Marcina Kozery - jednego z bohaterów opowiadania Marii Dąbrowskiej. Wszyscy młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Uczestnicy jubileuszu podziwiali wiersze i prace plastyczne związane z patronką szkoły oraz scenografię wprowadzającą w klimat czasów współczesnych pisarce. Po części artystycznej dyrektor zaprosił wszystkich gości na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów szkoły.

40-lecie nadania szkole imienia Marii Dąbrowskiej było okazją do spotkania kilku pokoleń ludzi blisko związanych ze Szkołą Podstawową w Grodźcu.

< Poprzedni   Następny >
Aktualnie jest 9 gości online

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange