Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna
Dzień Pieczonego Ziemniaka - 26 września 2015 r. Drukuj E-mail

ImageW minioną sobotę świętowaliśmy w Królikowie Dzień Pieczonego Ziemniaka. Impreza zorganizowana przez sołectwa:  Królików i Królików Czwarty przy współudziale Gminy Grodziec była okazją do wspólnego biesiadowania i integracji lokalnej społeczności.  Przepysznych potraw z ziemiakiem w roli głównej i innych specjałów kulinarnych  można było skosztować na stoiskach      przygotowanych     przez     panie

Imagedziałające w ramach KGW. Do degustacji zapraszały:  aktywne kulinarnie „Wielołęczanki”, przedstawiciele  Stowarzyszenia Klubu Seniora „Ale Babki Grodzieszczanki”, oraz mieszkańcy Królikowa i Królikowa Czwartego.Również Stowarzyszenie „ Koło Kobiet” z siedzibą w Biskupicach   włączyło się do udziału w festynie poprzez przekazanie swoich potraw. Na scenie wystąpiła Parafialna Orkiestra Dęta z Królikowa pod batutą Piotra Bartosika. 


ImageWiele niezapomnianych emocji dostarczyły  uczestnikom festynu  konkursy i zabawy prowadzone przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Królikowie. Były konkurencje zarówno dla najmłodszych  jak i dla dorosłych. Wykonanie „ziemniaczka cudaczka”,   zawody w zbieraniu ziemniaków na czas  czy skoki we workach  nie sprawiły najmłodszym  uczestnikom żadnego problemu i wprowadziły wszystkich w dobry nastrój.


ImageMęską rywalizację w przeciąganiu liny przez drużyny współorganizatorów festynu  publiczność  przyjęła  z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem.  W konkursach nagrodzeni zostali  oczywiście wszyscy, bo liczy  się dobra zabawa. Dzieci bawiły się na darmowych  zjeżdżalniach i dmuchańcach. Wieczorem można było ogrzać się przy ognisku, skosztować pieczonej kiełbaski  i bawić się do rana. 
GALERIA FOTOGRAFII

< Poprzedni   Następny >
Aktualnie jest 12 gości online

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange