Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna
Warto wiedzieć... Drukuj E-mail

Image11 września 2015 roku oddano do użytku gminną oczyszczalnię ścieków w Grodźcu o przepustowości 300m3/d.Ta długo oczekiwana i ważna dla naszej społeczności inwestycja przyczyni się do poprawy funkcjonowania gospodarki ściekowej na terenie Gminy Grodziec. Nowoczesna oczyszczalnia ścieków zaprojektowana jest w technologii sekwencyjnego reaktora biologicznego SBR.  Na potrzeby działania oczyszczalni zakupiono nowy traktor  wraz  z przyczepą asenizacyjną.

ImageWe wrześniu br. zakończono także  przebudowę  mostu na Rzece Bawół   w miejscowości Stary Borowiec. Cała inwestycja przebiegła bardzo sprawnie, a jej efektem jest najnowocześniejszy obiekt mostowy Gminy Grodziec. Rozpoczęto również szereg innych inwestycji w naszej gminie. Należą do nich: pierwszy etap przebudowy drogi gminnej w miejscowości Stare Grądy, przebudowa ulicy Wiejskiej w Grodźcu ( finansowana  z budżetu powiatu konińskiego oraz współfinansowana przez Gminę Grodziec), trwają także ostatnie prace na nowo powstałym placu zabaw przy ul. Wiejskiej  w Grodźcu.

ImageDo końca br. planowane inwestycje  w Gminie Grodziec to:  kanalizacja na ulicy Parkowej, bieżące remonty dróg, utwardzenie pobocza  na odcinku Królików Czwarty – Grodziec przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu – Rejon Dróg Wojewódzkich w Koninie. Obecnie trwają  prace nad projektami przebudowy dróg w miejscowościach: Biskupice i Junno oraz na odcinku drogi gminnej Grodziec-Tartak- Królików. Modernizowany  jest również parking przy Ośrodku Zdrowia w Grodźcu.

Z przykrością informujemy mieszkańców Gminy Grodziec, że decyzja Ministra Rolnictwa  i Rozwoju Wsi z dnia  14 lipca 2015 roku utrzymuje w mocy zaskarżoną decyzję Wojewody Wielkopolskiego z dnia 27 marca 2013 roku, że zespół dworsko-pałacowy położony w miejscowości Grodziec należy do prawowitych spadkobierców  Kwileckich.
                 
W najbliższą sobotę – 26 września br. odbędzie się wspólna biesiada, tym razem na Święcie Pieczonego Ziemniaka w Królikowie.
                                                                                        
  Serdecznie wszystkich zapraszamy!
 

< Poprzedni   Następny >
Aktualnie jest 26 gości online

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange