Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna arrow Ogłoszenia i informacje arrow Informacja dla mieszkańców
Informacja dla mieszkańców Drukuj E-mail

Image   Szanowni Mieszkańcy Gminy Grodziec !     

 

       Zwracam się z apelem o sprawowanie właściwej opieki nad zwierzętami domowymi. Codziennością na terenie naszej gminy są wałęsające się psy. Większość z nich posiada właścicieli, którzy wypuszczają psy bez jakiegokolwiek zabezpieczenia czy opieki.             
         W związku z kolejnymi skargami mieszkańców na wałęsające sie psy informuję, że w świetle obowiązujących przepisów ustawy o ochronie zwierząt (art. 10a) zabronione jest wypuszczanie psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Za naruszenie tego przepisu grozi kara aresztu lub grzywny (art. 37).
        Psy mogą być wypuszczane tylko na terenie prywatnym pod warunkiem, że teren ten jest ogrodzony w taki sposób, aby pies nie miał możliwości wyjścia, a nieruchomość musi być oznakowana tabliczką z odpowiednim ostrzeżeniem.
        Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza dzieci, proszę o odpowiednie zabezpieczenie swoich nieruchomości przed samowolnym opuszczeniem przez psy i bezwzględne utrzymywanie tych zwierząt na terenie swojej posesji.
        W związku z powyższym informuję, że zostaną wzmożone policyjne kontrole dotyczące posiadanych zwierząt.

Wójt Gminy Grodziec
/-/ Anna Andrzejewska

< Poprzedni   Następny >

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange