Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna arrow Stowarzyszenia arrow RELACJA Z REALIZACJI PROGRAMU
RELACJA Z REALIZACJI PROGRAMU Drukuj E-mail

                      Image

 RELACJA Z REALIZACJI PROGRAMU

Od maja 2013 do czerwca 2014 roku "Stowarzyszenie Razem dla Szkół" realizowało program: KULTURA ZIEMIAŃSKA I LUDOWA OKOLIC GRODŹCA- warsztaty artystyczne i imprezy folklorystyczne dla mieszkańców Gminy Grodziec.

Program rozpoczął Wieczór Andrzejkowy  gdzie oprócz tradycyjnych wróżb odbyła się również w strażnicy OSP w Lipicach zabawa taneczna dla dzieci i dla dorosłych.

 W ramach programu dzieci z Gminy Grodziec miały możliwość uczestniczyć w warsztatach etnograficzno- fotograficznych, plastycznych oraz muzyczno – tanecznych. W czasie wycieczek rowerowych uczestnicy utrwalali na fotografii obiekty architektury wiejskiej i dworskiej.

Uczestnicy programu wzięli udział w wycieczce do Poznania,  gdzie zwiedzili Muzeum Bambrów Poznańskich, Muzeum Etnograficzne, skansen.

21 czerwca 2014r na  festynie przy Społecznej Szkole Podstawowej w Lipicach jedną z atrakcji była wystawia rękodzieła wykonanego przez uczestników warsztatów plastycznych oraz galeria zdjęć przygotowana podczas zajęć etnograficzno – fotograficznych. Uczestniczki zajęć muzyczno- tanecznych  zaprezentowały  regionalne pieśni i tańce wielkopolskie. Panie  z Koła Gospodyń w Lipicach przygotowały regionalne potrawy oraz grochówkę.


Projekt współfinansowany był w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich . Działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi.

 GALERIA FOROGRAFII