Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna arrow Nasza Gmina arrow Powierzchnia i ludność
Powierzchnia Gminy Drukuj E-mail

ImagePowierzchnia Gminy Grodziec to 117,7 km2. Jest to teren o nie skażonym środowisku, zachodnia część gminy zaliczona została do obszaru krajobrazu chronionego. Znajduje się tu największy w województwie kompleks lasów, obejmujący 4,3 tys. ha (36% powierzchni gminy). Z lasów tych pozyskuje się znaczne ilości grzybów i jagód.  

 

ImagePowierzchnia użytków rolnych sięga 6,5 tys. ha, w tym ok. 30% stanowią łąki i pastwiska. Zmeliorowanych jest ok. 85% gruntów. Z uwagi na niezbyt wysoką jakość gleb w uprawach dominują żyto i ziemniaki, a w hodowli trzoda chlewna. Duże powierzchnie łąk i pastwisk stwarzają dobre warunki do hodowli bydła i owiec.

Ludność Drukuj E-mail

W skład gminy wchodzi 18 sołectw: Biała, Biała Kolonia, Biskupice, Bystrzyca, Czarnybród, Grodziec, Janów, Junno, Królików, Królików Czwarty, Lądek, Łagiewniki, Nowe Grądy, Stara Ciświca, Stare Grądy, Stary Borowiec, Wielołęka, Zaguźnica. Liczba mieszkańców kształtuje się na poziomie 5352 osób (wg Ewidencji Ludności , stan na dzień 17.11.2014 r. - zameldowani na pobyt stały i czasowy).

Czytaj całość...
Bezrobocie Drukuj E-mail

Według danych z Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie, odnotowano w 2013 roku 286 osób zarejestrowanych, w tym 18 osób z prawem do zasiłku i 268 osób bez prawa do zasiłku. 50 osób to osoby pozostające bez pracy powyżej 2 lat. Największy procent bezrobocia stanowią osoby w wieku 18 – 34 lat.

Struktura bezrobocia w gminie Grodziec na podstawie danych PUP w Koninie w latach 1995-2013 przedstawia się następująco według załączonej tabeli: POBIERZ .xls.

Czytaj całość...

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange