Advertisement
 |  Mapa serwisu  |  Galeria fotografii  |  Linki  |  Kontakt  | 
Strona główna arrow Nasza Gmina arrow Zabytki
Kościół Parafialny w Grodźcu Drukuj E-mail

Image     Kościół Parafialny w Grodźcu -  Parafia została założona w XVI w. (do 1818 r. należała do arch. gnieźnieńskiej). Pierwszy kościół parafialny p.w. św. Andrzeja Apostoła, drewniany, który istniał na pewno od początku funkcjonowania parafii, w l pół. XVIII w. zupełnie podupadł. W jego miejscu Aleksander Kożuchowski, dziedzic miejscowy, wystawił w 1746 r. nowy kościół drewniany, który spalił się w 1893 r. Od niepamiętnych czasów kościół grodziecki posiadał figurę Najśw. Maryi Panny, uważaną powszechnie za cudowną (obecnie nie istniejąca).Obecny kościół parafialny p.w. św. Wojciecha zbudowany za czasów ks. Wojciecha Góreckiego, w latach 1893-1900, był konsekrowany w 1901 r.


Czytaj całość...
Zespół pałacowo - parkowy w Grodźcu Drukuj E-mail
Image

       Zespół  Dworski -   W Grodźcu znajduje się zespół pałacowo - parkowy   o powierzchni 16.12 ha . W parku krajobrazowym ze śladami osiemnastowiecznego założenia regularnego rośnie wiele okazałych drzew, m. in. dęby o obwodach sięgających 650 cm. Na terenie parku znajdują się trzy interesujące zabytki: centralnie usytuowany dwór (1639 r.), przebudowany w 1785 r. z wygodnym podjazdem na wysokość pierwszego piętra,  oraz z sześciokolumnowym portykiem dostawionym na początku XIX wieku,

Czytaj całość...
Kościół parafialny p.w. św. Michała Archanioła w Królikowie Drukuj E-mail

Image        Kościół św. Michała Archanioła – pierwotnie gotycki, prawdopodobnie z drugiej poł. XIV lub XV w., zrujnowany w poł. XVIII w. – został odbudowany w latach 1763-1804 w stylu barokowym. Podczas odbudowy wykorzystano mury gotyckiej świątyni, przedłużając nawę w kierunku zachodnim. Po bokach nawy znajdują się dwie kaplice, północna z 1863 r. i południowa z 1846 r. Wewnątrz bogata dekoracja stiukowa i polichromia rokokowa z lat 1790-97.

Czytaj całość...
Zabytki sakralne Drukuj E-mail
Zespół Dworski w Biskupicach Drukuj E-mail
Image      Zespół Dworski w Biskupicach jest wpisany do Rejestru Zabytków Gminy Grodziec. Tworzą go atrakcyjny turystycznie dwór murowany około 1820 r. - obecnie budynek Szkoły Podstawowej oraz park dworski z I połowy XIX w.
Budowle Drukuj E-mail

 


Czyste środowisko 

Przedszkole marzeń 

     
 
 DUKAT LOKALNY 4PARTNERKI

Fundacja Orange